11 důvodů, proč je super cestovat ve dvou

od cestovatelky Lenky

Nové recepty

Vyrábím s láskou

spot_img

Cestování s vaším partnerem nebo partnerkou z vás udělá pár snů. Naučíte se respektovat jeden druhého a vaše cesty budou bezpečnější.

Madrid, březen 2015, park poblíž Plaza de España. Nečekala jsem od toho večera nic, než zírání na obzor s lahví čtyřeurového vína ve společnosti dvou Rakušanek a jednoho Čecha. Ten ale na sledování západu Slunce pozval půlku hostelu. Igor, Brazilec ze São Paula, právě začíná svůj eurotrip a na oslavu mi nabízí jednu plechovku Estrelly za druhou.

Igor je celkem typické brazilské jméno – vzpomeňte na Igora Cavaleru, zakladatele Sepultury. Můj Brazilec měl tak jako tak o měsíc později naplánovanou zastávku v Praze. Vzala jsem ho na Petřín, do Vzorkovny a k našim do Pardubic na grilovačku a chlebíčky. Od té doby jsme společně navštívili 3 kontinenty – zamilovala jsem se ve vlaku z Katovic do Krakova.

PROČ CESTOVAT VE DVOU?

Šetříte za ubytování, a zatímco se ostatní páry hádají o maličkostech, vy doma spřádáte plány na další společnou cestu.

 1. ZÍSKÁTE PŘEDSTAVU JEDEN O DRUHÉM: Není úplně jednoduché poznat druhého v restauracích nebo u televize. Cestování na vlastní pěst je vystoupením z komfortní zóny a napjaté momenty v cizí zemi jsou skvělou příležitostí pro potvrzení toho, že jste našli svoji životní lásku. A naopak – pokud je vaše první společná cesta třeba pod stan do Tater katastrofa, rychle poznáte, že si úplně nerozumíte. Je to rychlejší, než roky zjišťovat, jestli je to ta správná osoba pro vás – prostě vyrazte a uvidíte.
 1. NA CESTÁCH BUDETE V BEZPEČÍ: Pokud cestujete v páru, znamená to, že vždy máte poblíž někoho, kdo na vás dává pozor. Není to totéž jako cestovat s partou kamarádů. My ženy taky oceníme, že počet chlápků, kteří se nás snaží na cestách sbalit, se rapidně sníží, pokud úplně neeliminuje. Ženská intuice a mužská síla navíc většinou zvítězí nad nesmyslnými nabídkami různých poskytovatelů lokální dopravy a promotérů. Jen tak někdo vás neošidí.
 1. ZÍSKÁTE SPOLEČNÝ SMYSL PRO HUMOR: Jasně, ten už přece máte. V cizích zemích ale získáte spoustu bizarních zážitků. Setkání s místními, jídlo, které ani jednomu nechutnalo – díky společným vzpomínkám se budete mít po zbytek života čemu smát.
 1. NA CESTÁCH UŠETŘÍTE: Kromě toho, že automaticky dělíte cenu za hotelový pokoj dvěma, ušetříte i za jízdu taxíkem a za jídlo – svačinu si pořídíte společně v supermarketu a s sebou si můžete vzít klidně dvě obří lahve vody – nemusíte to všechno tahat sami, protože se budete se zátěží střídat. Vystačíte si taky s jedním foťákem a lékárničkou pro oba. Pokud cestujete v páru, pravděpodobnost, že vás místní nechají u sebe přespat, je vyšší, protože vzbuzujete větší důvěru, než partička kamarádů nebo samotný cestovatel (řeč není o Couchsurfingu – tam může být naopak složitější sehnat hostitele). Navíc můžete vždy usmlouvat lepší cenu, protože máte v záloze argumenty obou pohlaví.
 1. PŘESTANETE SE HÁDAT KVŮLI MALIČKOSTEM: Poznali jste, že lidé na světě žijí v extrémní chudobě. Nebo jste možná používali suchý záchod více než pár dní. A stoprocentně vám už někdy ujel poslední vlak nebo autobus, a vy jste museli kompletně překopat celý plán. Seznámíte se s desítkami dalších párů, které cestují po světě. Co tím vším získáte? Až budete zpátky doma, nebude se vám chtít hádat se kvůli tomu, kdo po sobě nezvedl nebo nesklopil prkénko nebo do jaké pivo v akci koupíte. Při cestování se oba naučíte rozlišit důležité věci od maličkostí. Naučíte se respektovat člověka, se kterým chcete strávit zbytek života. Ne vždy bude vše po vašem, a proto je dobré vědět, že na tom zas tolik nezáleží.
 1. NAUČÍTE SE ŽÍT SOUČASTNOSTÍ: Při cestování se ocitnete v místech, do kterých se třeba už nikdy nevydáte. Plánování je pro vztah důležité, ale není potřeba to přehánět – čím víc nepředvídatelnosti ve vašem životě, tím víc sexy je váš vztah. Dělejte šílené věci – žádná chvíle v životě se neopakuje. Nasbírejte zážitky ze společných cest, ať máte co vyprávět vnoučatům.
 1. STANETE SE NEJLEPŠÍMI PŘÁTELI: Pro dlouhodobý vztah nestačí skvělý sex a společné zájmy. Cestováním se naučíte vidět svět očima toho druhého. Začnete důvěřovat rozhodnutím, které navrhne druhá strana. Stanete se nerozlučnou dvojicí, a jeden druhého podržíte, když zrovna nebude mít svůj den.
 1. ZJISTÍTE, ŽE NEMUSÍTE VŠE DĚLAT SPOLEČNĚ: Na kurz vaření thajské kuchyně v Chiang Mai jsem se těšila už pár týdnů. Můj přítel ale chtěl jít na výlet se slony, a protože jsme měli jen jeden volný den, tak jsme se jednoduše rozdělili. Díky zprostředkování zážitků na konci dne to bylo, jako kdyby každý z nás byl na obou místech zároveň. Na cestách společně trávíte 24 hodin denně společně – možná jste na to předtím nebyli zvyklí. Respektujte se. Jste dva různí lidé a tak není potřeba přemlouvat druhého, aby s vámi šel na prohlídku bunkrů, když vy si to úplně neužíváte. Dejte jeden druhému svobodu a získáte tu svoji.
 1. MÁTE SPOLEČNÝ CÍL A PLÁNY: Není nic lepšího, než doma na gauči vymýšlet nové a nové cesty a zážitky. To, že oba milujete cestování, přináší do vašeho života plánování a zodpovědnost. Protože máte oba jeden jasný cíl – cestovat – snadněji se vám budou šetřit peníze. A co takhle uspořádat tajnou dovolenou jako překvapení?
 1. POZNÁTE SAMI SEBE: Na cestách jste sami sebou – vy i váš partner. Daleko od domova dokonale poznáte toho druhého, ale také zjistíte, jak reagujete vy sami – budete těžit ze svých silných stránek a odhalíte ty slabé. To je pro dlouhodobý vztah důležité.
 1. OCHUTNÁTE VÍC MÍSTNÍCH JÍDEL: Jedna z geniálních výhod cestování v páru – vyzkoušíte více lokálních dobrot, protože vždycky můžete ochutnat jeden od druhého.

Lenka

Napište komentář

Napište komentář
Zde napište své jméno

Tak to jsem já

spot_img

Vyrábím s láskou

spot_img

Vege a vegan recepty

Sladké recepty

Bezlepkové recepty

Cestování