Věřili byste tomu, že už je tento web na světě dva roky? Je to jako včera, co jsme dumali, jak spojit lásku k vaření s cestováním. A bylo to celkem jasné. Propojili jsme cizokrajné recepty s místy odkud pocházejí a přidali něco, co nám do té doby chybělo. A od té doby to byla jedna velká jízda.

Dali jsme dohromady znalosti a kontakty. Postavili web. Jezdili na schůzky. Sehnali parádního dodavatele indických a asijských dobrůtek. Vybírali, vařili, ochutnávali, fotili a pak hurá prodávali! A za nedlouho zjistili, že bychom na tom zkrachovali. Že jídlo se v našem objemu zkrátka prodávat nedá. Skladování, zásoby, trvanlivosti. To všechno nám (světě div se došlo) až když jsme v tom byli. 🙂 A i když to byla hromada práce, nelituji ani jedné minutky. Což se ale možná nedá říci o rodince, která nám pomáhala s posíláním balíčků, když jsme byli půl roku v cizině. Tímto opět děkujeme sestřičce Lence za její nekonečnou trpělivost.

A co nám to dalo?

  1. Parádní blog plný receptů pro mě i pro vás. Je to taková moje kuchařská knížka, protože papírové recepty vždy poztrácím.
  2. Zkušenosti k nezaplacení. S psaním článků, s focením, s vlastním e-shopem který mě nesmírně baví.
  3. Nové nápady a cestu k tomu, co jsem vždycky chtěla dělat. Něco kreativního, něco svobodného, něco u čeho budu moci vypustit všechny starosti a vnímat jen ty radosti. A přesně to se mi splnilo díky tvoření šperků, které jste si tak oblíbili.
  4. A nakonec nekonečnou zásobu sushi balíčků, těstovin a indického koření, díky čemuž nemusíme následujících 5 let nic z toho kupovat. :-)))

Tímto malým ohlédnutím bych chtěla poděkovat všem, kteří na náš blog zavítali a něco si přečetli, nebo dokonce uvařili. Všem, kteří nosí šperky ode mne, nebo mi napsali krásné zprávy. A taky všem, kteří nám kdy pomohli. Bez vás všech by to nešlo a moc si toho vážím!


INSPIRACI HLEDÁM V DĚTSTVÍ

Vždycky jsem měla moc ráda vůni čerstvě posekané trávy a dřeva. Jako by mě to přeneslo do dětství na chatu, kde jsem to měla a mám nejradši. Možná i tam jsem poprvé přišla k minerálním kamínkům, když jsme každé prázdniny šli na Karlštejn a zastavili se v malém obchůdku na konci “kolonády”. Byl to ten úplně poslední obchůdek s velkou vitrínou připevněnou na kamenné zdi a s tajemnými schůdky vedoucími dolů. Uvnitř byl chládek jako ve starém sklepě a spousta zajímavých věcí, které prodávala milá paní připomínající čarodějku.

Místo suvenýrů jsme si tak od této milé paní pravidelně odnášeli nejrůznější kamínky zahalené tajemnem a tvořili sbírku. Pročítala jsem knihy o minerálech a pokoušela se určit ten a zas tamten a snila o tom, že v obyčejném štěrku na cestě najdu drahokam.

A po letech jsem drahokam opravdu našla. Všechno se spojilo a vytvořilo budoucnost. Budoucnost pro tvoření s minerály, dřevem i vůní čerstvě posekané trávy, bez které by to nešlo. To všechno mě inspiruje a dává vzniknout každému kousku, který vytvářím.

A vedle minerálních kamínků je to právě dřevo, které mě samo o sobě inspiruje. Protože stejně jako u minerálů, ani u dřeva není potřeba nic měnit. Protože přírodní věci jsou krásné tak jak jsou, stačí si to jen uvědomit. ♥

Nové kolekce přírodních šperků, dekorací a doplňků na vás čekají…

Ručně vyráběné lapače snů s bavlněnými krajkami, minerálními kameny a přírodními pírky.
Ručně vyráběné lapače snů s bavlněnými krajkami, minerálními kameny a přírodními pírky.
Kolekce ručně malovaných šperků z voňavého českého dřeva.
Kolekce ručně malovaných šperků z voňavého českého dřeva.
Energetické náramky z kolekce Čakra. Kombinace jaspisu, rudrakshi, granátu a bodhi korálků.
Energetické náramky z kolekce Čakra. Kombinace jaspisu, rudrakshi, granátu a bodhi korálků.

Okomentovat