NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Vše, na co se mě ptáte a co byste možná rádi věděli.

Jak je to s cenami?
Hned z kraje bych ráda začala “dotazem”, který sice mnoho z vás nevysloví, ale mám zkušenost, že některé určitě napadne. A to sice, jak je to s těmi cenami. 🙂 Možná jste si všimli, že moje náramky jsou o trochu dražší, než u ostatních výrobců. Někteří si možná o mé tvorbě přečetli a vše pořádně prohlédli a tak už vědí proč, pro ty ostatní mám tady ale malé shrnutí. 🙂 Každý šperk vyrábím s tou největší pečlivostí a láskou z nejkvalitnějších materiálů, které si osobně vybírám od ověřených dodavatelů. Kombinuji minerály, dřeviny i vzácné polodrahokamy, rudrakshu, pravé perly a surové i broušené kameny. U každého kousku si dávám opravdu záležet a kombinace jsou proto naprosto jedinečné a především, každý kus je jen jeden. Opravdu jen jeden jediný a tak bude jen a jen váš. 🙂 Každý šperk je autorský a je součástí malé kolekce s vlastním názvem a významem. Má svou vlastní visačku s příběhem i povídáním o kamenech a je zabalen v dárkovém balení. Vše tvořím tak, aby byly potěšeny nejen vaše oči, ale především srdce a duše. Každému kusu se snažím vdechnout Život. Více informací na toto téma najdete v článku, který jsem pro vás připravila.

Za jak dlouho můžu očekávat svůj balíček?
90% zásilek odesílám do druhého dne od přijetí objednávky, či platby (při platbě převodem). Protože ale závisí také na dopravci, tak raději počítejte s doručením do 2-5 pracovních dnů. Obvykle však máte zboží do 2 pracovních dnů od odeslání u sebe. Pokud potřebujete zboží dodat v dřívějším, či pozdějším termínu, připište mi požadavek do poznámky při objednávání zboží a já udělám co bude v mých silách.

Jaké způsoby dopravy a platby si můžu vybrat?
Spolupracuji se Zásilkovnou, která má bohatou síť výdejních míst (i s možností platit kartou na místě), Českou poštou (využíváme službu doporučený dopis, která je velmi rychlá spolehlivá) a také DPD kurýrem. Z plateb můžete volit mezi dobírkou a platbou předem na účet.

Můžu si svou objednávku vyzvednout i osobně?
Ano, můžete a to na adrese Radlická 14, Praha 5. Osobní odběr je možný při předchozí domluvě a pouze při platbě předem na účet. Kvůli elektronické evidenci tržeb nesmíme přijímat hotovost. Děkujeme za pochopení. 🙂

Je možné zaslání do zahraničí?
Samozřejmě, Slovensko je běžně v nabídce a další země můžu klidně zařídit. Stačí napsat. 🙂

Máte také kamennou prodejnu?
Svou kamennou prodejnu bohužel nemám. Novinkou ale je, že od února budu svoje výrobky vystavovat v autorském obchůdku Ostrof – Ječná 26/515, Praha 2 http://ostrof.cz – na místě si budete moci zakoupit moje výrobky a prohlédnout také tvorbu dalších autorů. Mimo to nás také můžete několikrát do roka potkat na autorských trzích.

Je možná úprava nebo zakázková výroba?
Samozřejmě, vaše radost je pro mě nejdůležitější a tak jsem schopná splnit témě jakékoli tvůrčí přání. Pokud se jedná o nějakou úpravu konkrétního šperku, stačí požadavek napsat do poznámky při objednání. Pokud se jedná o zakázkovou výrobu šperku nebo nějakého jiného z mých výrobků, klidně se mi ozvěte a vše spolu probereme. V případě, že nebudu mít nějaký z komponentů či materiálů v zásobě, objednám jej a budeme spolu dále komunikovat. Při zakázkové tvorbě se snažím být velmi rychlá a před odesláním zboží vám zasílám fotky výrobku a ladíme spolu detaily.

Jakou velikost zvolit?
I přesto, že jsou náramky pružné, mají určitý obvod, aby vám náramek nebyl příliš velký nebo naopak příliš těsný. Všechny pánské i dámské náramky vyrábím v základu na průměrný obvod zápěstí. Ten je u žen kolem 15-16 cm a u mužů kolem 17-18 cm. Pokud tedy vy nebo obdarovaný nemáte nijak výrazně slabší či silnější ruku, náramek by vám měl přesně padnout. Pokud si nejste jisti, stačí mi do objednávky napsat obvod zápěstí změřený bez vůle a já vše upravím přesně na míru. Kdybyste se přece jen s velikostí netrefili, kdykoli se ozvěte a já náramek dodatečně upravím.

Vy máte tolik šperků, jak si vybrat ten správný?
Tak na toto téma jsem napsala celý článek, který vám určitě pomůže. Najdete ho přímo tady. Pokud si ale ani tak nebudete vědět rady, ozvěte se mi a společně vybereme ten nejlepší. Nejdůležitější je ale intuice.

Mám alergii na kov, je možné šperky vyrobit s chirurgickou ocelí?
To není žádný problém, chirurgickou ocel mám k dispozici, stačí úpravu jen napsat do poznámky. Jen musíte počítat s tím, že náramek nebude úplně stejný. Při výrobě dámských šperků volím kovové komponenty právě proto, že je na výběr mnoho variant a přívěsků, které se v chirurgické oceli nevyrábějí. To se týká i přívěsků, takže zvolený náramek buď udělám ve variantě bez přívěsku a nebo společně vybereme nějaký podobný, který objednám.

Na čem jsou náramky navlečené?
Na tom nejpevnějším pružném (silikonovém) vlasci, který se nevytahuje, netřepí, nezpuchří a pokud nenastane nějaká nehoda, tak ani nepraská. Vše osobně testujeme na celé rodině i kamarádech a náramkům dáváme pořádně zabrat, abych byla schopná vybrat ten nejkvalitnější materiál. A to se věřím povedlo. 🙂 Pokud by se vám i přesto s náramkem stala nějaká nehoda, nebojte se ozvat a já vám náramek opravím.

Je možné dárkové balení šperků?
Ano, na balení si dávám velmi záležet. Každý náramek i náhrdelník zasílám v dárkovém lněném pytlíčku s logem, ve kterém je možné šperk darovat. Klíčenky a náušnice v papírovém sáčku se samolepkou. Součástí mých výrobků je také visačka s povídáním o konkrétním kusu, minerálech a významu. Celý balíček je doplněný barevnými kartičkami s povídáním o tvorbě a údržbě, vizitkou a dárečkem.

Neděláte také gravírování?
Bohužel, gravírování zatím nedělám, je to jiný obor. Je ale možné, že do budoucna se to třeba změní.

Je možné u vás zakoupit i samostatné korálky, komponenty či materiál?
Bohužel, přeprodeji komponentů se nevěnuji a ani nic takové neplánuji. Všechny komponenty, které mám v zásobě jsou určeny čistě pro mou výrobu a pro výrobky, které můžete zakoupit na eshopu. Své dodavatele také neprozrazuji, dalo mi hodně práce je sehnat a ráda bych si je nechala jako obchodní tajemství. 🙂

Je možná spolupráce?
Ano, určitě, klidně se mi ozvěte. A to ať už jde o prodej mých výrobků ve vašem obchůdku nebo za reklamním účelem. Vše si pročtu a promyslím. 🙂

Máte nějaký jiný tvůrčí dotaz? Sem s ním.

Z NAŠEHO BLOGU