Vždy, když se potkáme na trzích slyším ze všech stran samé krásné věty. ♥ Jedna kombinace hezčí než druhá. Líbí se mi jich tolik. Chtěla bych všechny. Kterou si mám vybrat? Já mám ale ve znamení růženín, nevadí, když ho nebudu na náramku mít? Já si snad nedokážu vybrat!

Minerály, barvy a kombinování. Tolik barev, druhů, významů. To všechno mě tolik baví, že malých kolekcí bude asi čím dál tím víc. A tak jsem se rozhodla sepsat pro vás (od srdce) malý návod, jak si vybrat ten pravý pro vás, nebo vaše blízké. Protože to opravdu jde! A to jak na trzích, tak na e-shopu.

Tady jsou moje tipy jak na to. Podle čeho vám radím a podle čeho radím i sobě. Protože věřte, že ani já si někdy neumím mezi všemi těmi náramky vybrat. 🙂

(Ne)vybírejte podle znamení zvěrokruhu

Líbí se vám ametyst, ale vaším kamenem je granát? Věřte svojí intuici a vyberte si náramek, který vás k sobě volá. Nebojte se “obejít” svoje znamení. 🙂

Na trzích za mnou často přijdete s jasným záměrem. Jsem Býk, tak něco pro Býky. Pokaždé vám odpovídám, že věřím kamenům a jejich síle jako takovým, a proto mnohem raději vybírám podle záměru a povahy, která je osobitá. Růženín nepřestane mít svoje pozitivní účinky na ruce někoho, komu je “připsán” lapis lazuli. Věřte kamenům a jejich síle jako celku a nebojte se vybírat i za hranicí zvěrokruhu.

Síla kamenů, symboliky a barev

Každý minerál, semínko, přívěsek či barva vyzařují určitou energii a sílu. Díky tomu, že vás zaujme na pohled, víte, že jdete správnou cestou. Pak už jen vnímejte, který vám sedí nejlépe. 

Růženín je například známý jako kámen lásky a tyrkys jako kámen štěstí. Hamsa jako symbol ochrany a lotos jako symbol znovuzrození. Každý z minerálů i symbolů má svou energii, a právě to vám může v rozhodování pomoci. Vnímejte sebe a cíl, se kterým náramek vybíráte. Vnímejte, zda se s náramkem a jeho symbolikou ztotožňujete vy anebo osoba, pro kterou šperk vybíráte. Pokud vás zaujalo více kolekcí vnímejte, podle povídání, která sedí k vám nebo obdarovanému nejlépe.

Síla (pod)vědomí

Líbí se vám růžovo-bílá kombinace i když oblečení nosíte černo černé a bojíte se, že se vám barva nebude hodit? Nebojte se. Pokud vás k sobě neobvyklá barevná kombinace přitahuje, něco na tom bude.

Já jsem nikdy nebyla velký fanda béžové a hnědé a mojí nejoblíbenější kolekcí je už půl roku “Meditace” složená z béžových minerálů, dřeva a perel. Nikdy jsem nenosila fialovou, zelenou ani oranžovou, a právě tyhle kolekce mě přitahují nejvíce. Nechala jsem za sebe rozhodnout oko, které je cestou do duše. 🙂 

Nejdůležitější a mnohokrát opakovaná rada je: věřte intuici.


Každá kolekce má svůj vlastní osobitý název, který jsem zvolila podle významu minerálů, nebo toho co pro mě vyjadřovala. Uvnitř každého produktu najdete podrobný popis šperku a minerálů, které jsem použila. Každý popis je detailní, abyste se mohli co nejlépe rozhodnout. Pokud si ani tak nebudete vědět rady, napište mi a společně vybereme ten pravý. 🙂

Celou nabídku šperků najdete zde.

Judit

Okomentovat