Domácí banánová matcha zmrzlina

zdravé letní osvěžení

Nové recepty

Vyrábím s láskou

spot_img

Matcha čaj. Zelený zázrak s dlouhou tradicí a blahodárnými léčivými účinky. Já osobně nejsem žádný výjimečný čajomil, ale tenhle japonský prášek si moje sympatie jednoznačně získal a počítám, že si je i udrží. Pokud jste o něm už slyšeli, určitě víte, že to není tak úplně obyčejný čaj. V kuchyni má mnohem širší využití a pokud se přenesete přes jeho svítivě zelenou barvu, můžete s ním doslova čarovat.

No a jedno z mých prvních čarování byla právě zmrzlina. Předcházelo dlouhé rozhodování, která to bude a taky ochutnávka šálku čaje v jeho pravé a původní podobě. Po dlouhém hloubání a dloubání zvítězila banánová Matcha zmrzlina. Trochu k tomu asi přispěla hromada banánů, kterou jsme neměli šanci sníst a taky fakt, že jsme byli na chatě, kde tak trochu chybí šlehač, takže základní verze Matcha zmrzliny musela jít protentokrát stranou. A nebojte se, samozřejmě to jde i bez zmrzlinovače, také nejsem jedním ze šťastných majitelů.

Tento recept je jednoduchý, rychlý a výsledek je fantastický. Nenechte se odradit barvou!

• doba přípravy: 10 minut • doba mrazení: 4 hodiny • počet porcí: 4

INGREDIENCE

  • 4 velké zralé banány
  • 4 lžíce kondenzovaného mléka
  • 4 zarovnané lžíce práškového matcha čaje

POSTUP

1NAKRÁJÍME BANÁNY: Banány nakrájíme na menší kousky, aby se daly dobře rozmixovat. Je jen na vás jestli zvolíte tyčový nebo klasický mixér, já měla jen tyčový.

2PŘIPRAVÍME SMĚS: K banánům přidáme 3 lžíce kondenzovaného mléka a 3 lžíce Matcha čaje, lehce promícháme, aby se ingredience spojili a rozmixujeme mixérem. Ochutnáme a podle chuti doladíme další lžící Matcha čaje nebo kondenzovaným mlékem. Já jsem na 4 velké banány dávala 4 lžíce salka a asi 3 a půl lžíce čaje.

3PROMÍCHÁME A MRAZÍME: Rozmixovanou zmrzlinu necháme asi 5 minut odstát a sem tam lehce promícháme, aby z ní vyšel přebytečný vzduch. Poté ji přendáme do plastové uzavíratelné nádoby a vložíme do mrazáku. Mrazíme nejméně 4 hodiny a během toho zmrzlinu 3-4x mícháme, aby se v ní nezačaly tvořit zmrzlé krystalky a byla hezky krémová. To nahradí funkci zmrzlinovače.

4SERVÍRUJEME: Podáváme s lístkem máty a ozdobené kapičkou salka.

TIPY

Pokud budete chtít změnit počet porcí, je dobré se držel pravidla, že na 1 banán je jedna lžíce salka a minimálně půlka lžíce lžíce matcha čaje.

Tahle zmrzka u nás prošla testem na zahradní oslavě a nutno dodat, že všichni byli doslova na větvi! Takže dobrou chuť a užívejte léto!

Judit

Napište komentář

Napište komentář
Zde napište své jméno

Tak to jsem já

spot_img

Vyrábím s láskou

spot_img

Vege a vegan recepty

Sladké recepty

Bezlepkové recepty

Cestování