Matcha čaj. Zelený zázrak s dlouhou tradicí a blahodárnými léčivými účinky. Já osobně nejsem žádný výjimečný čajomil, ale tenhle japonský prášek si moje sympatie jednoznačně získal a počítám, že si je i udrží. 🙂 Pokud jste o něm už slyšeli, určitě víte, že to není tak úplně obyčejný čaj. V kuchyni má mnohem širší využití a pokud se přenesete přes jeho svítivě zelenou barvu, můžete s ním doslova čarovat.

No a jedno z mých prvních čarování byla právě zmrzlina. Předcházelo dlouhé rozhodování, která to bude a taky ochutnávka šálku čaje v jeho pravé a původní podobě. Po dlouhém hloubání a dloubání zvítězila banánová Matcha zmrzlina. Trochu k tomu asi přispěla hromada banánů, kterou jsme neměli šanci sníst a taky fakt, že jsme byli na chatě, kde tak trochu chybí šlehač, takže základní verze Matcha zmrzliny musela jít protentokrát stranou. A nebojte se, samozřejmě to jde i bez zmrzlinovače, také nejsem jedním ze šťastných majitelů.

Tento recept je jednoduchý, rychlý a výsledek je fantastický. A tady je.


doba přípravy: 10 minut doba mrazení: 4 hodiny  počet porcí: 4

bananova_matcha_zmrzlina_03

ingredience

• 4 velké zralé banány
• 4 lžíce kondenzovaného mléka
• 4 zarovnané lžíce práškového matcha čaje

postup

1. nakrájíme banány
Banány nakrájíme na menší kousky, aby se daly dobře rozmixovat. Je jen na vás jestli zvolíte tyčový nebo klasický mixér, já měla jen tyčový. 🙂

2. připravíme směs
K banánům přidáme 3 lžíce kondenzovaného mléka a 3 lžíce Matcha čaje, lehce promícháme, aby se ingredience spojili a rozmixujeme mixérem. Ochutnáme a podle chuti doladíme další lžící Matcha čaje nebo kondenzovaným mlékem. Já jsem na 4 velké banány dávala 4 lžíce salka a asi 3 a půl lžíce čaje.

3. promícháme a mrazíme
Rozmixovanou zmrzlinu necháme asi 5 minut odstát a sem tam lehce promícháme, aby z ní vyšel přebytečný vzduch. Poté ji přendáme do plastové uzavíratelné nádoby a vložíme do mrazáku. Mrazíme nejméně 4 hodiny a během toho zmrzlinu 3-4x mícháme, aby se v ní nezačaly tvořit zmrzlé krystalky a byla hezky krémová. To nahradí funkci zmrzlinovače. 🙂

4. servírujeme
Podáváme s lístkem máty a ozdobené kapičkou salka.

tip

Pokud budete chtít změnit počet porcí, je dobré se držel pravidla, že na 1 banán je jedna lžíce salka a minimálně půlka lžíce lžíce matcha čaje.

Tahle zmrzka u nás prošla testem na zahradní oslavě a nutno dodat, že všichni byli doslova na větvi! 🙂 Takže dobrou chuť a užívejte léto!

Judit

     VYTISKNOUT RECEPT     

Banánová matcha zmrzlina bananova_matcha_zmrzlina_02

Banánová matcha zmrzlina

Okomentovat